Aranżacja wnętrza we własnym, unikalnym stylu

Jeśli chcesz aby Twoje mieszkanie stało się dla Ciebie przytulnym gniazdkiem oraz by każdy powrót z pracy do domu dawał Ci przyjemność musisz zastanowić się w jaki sposób zaaranżować wystrój wnętrza na swój unikalny sposób.

Urządzanie domu lub mieszkania jest w procesie przeprowadzki chyba najbardziej spędzającym sen z powiek etapem. W jaki sposób ułożyć płytki? Na jaki kolor pomalować ściany? Jaki zestaw mebli wybrać? Są to pytania które zadaje każdy i niejednokrotnie spędzamy godziny na przeglądaniu katalogów lub urządzamy długie spacery pomiędzy ekspozycjami w dowolnym sklepie meblowym.

Abyś Ty i Twoja rodzina poczuł się komfortowo – warto usiąść wspólnie nad pustą kartką papieru i zwyczajnie wypisać jak chciałbyś umeblować mieszkanie. Niech każdy z was wypróbuje tę metodę, następnie porównajcie wspólne własne pomysły i znajdźcie elementy, które są wspólne. Tym sposobem o wiele łatwiej uzmysłowisz sobie że może jednak te białe płytki w kuchni to nie byłby najlepszy pomysł i o wiele lepiej wyglądać będą te kawowe?

Każdy dom lub mieszkanie składa się z wielu, bardzo wielu elementów i detali. Podstawową zasadą urządzania jest spójność idąca w parze z zadowoleniem domowników. Spójność musi pojawiać się w kwestii doboru koloru mebli do koloru ścian i podłogi, musi pomiędzy nimi pojawiać się ta delikatna subtelna różnica, subtelna na tyle by kolorystyka perfekcyjnie komponowała się ze sobą. Drobne różnice odcieni, delikatne i powolne zmiany barw na pewno o wiele lepiej zadziałają na Ciebie, Twoją rodzinę oraz każdego kto odwiedzi Twój przyszły dom. Burza barw, jaskrawe i krzykliwe kolory – to dobry wystrój do barów, pubów i restauracji jednak nie nadaje się jako wystrój Twojego mieszkania. Skąd ta pewność? Kalejdoskop barw na pewno nie zadziała na nikogo kojąco, twój wzrok będzie męczył się za każdym razem gdy będziesz zerkał na czerwoną ścianę oraz biały aneks kuchenny. Nie tędy droga – dom powinien być Twoją ostoją a nie miejscem które dodatkowo i niepotrzebnie wysila twój umysł w niewłaściwą stronę.

Inną ważną kwestią jest umeblowanie. Sztuczka polega na tym, że niejednokrotnie mieszkania urządzone minimalistycznie sprawią wrażenie przytulniejszych i cieplejszym od pomieszczeń nazbyt przepełnionych meblami. Unikaj niepotrzebnych przedmiotów, niech szafka pod telewizorem służy jako schowek Twoich płyt, nie kupuj osobnego stojaczka który zajmie niepotrzebnie miejsce. Zainwestuj w rolety okienne – pozwolą dyskretnie dozować światło do każdego pomieszczenia zaś wieczorem ukryją Twoje gniazdko przed ciekawskim spojrzeniem sąsiadów. Projektowanie wnętrz to sztuka, podobnie jak i mebli. Korzystaj z prostych acz ciekawych kształtów, łącz praktyczność z wyglądem ale przede wszystkim – stosuj umiar i wybieraj te rzeczy które uważasz za właściwe dla Twojego mieszkania. 

Twój indywidualizm oraz własny gust pomoże Ci w szczególny sposób w podejmowaniu odpowiednich decyzji w momencie wyboru wyposażenia mieszkania. Staraj się nie korzystać z gotowych rozwiązań tylko dlatego, że podane są dosłownie na tacy. W urządzanie domu warto włożyć prócz ciężkiej pracy także odrobinę serca – możesz być wtedy pewnym że Twój dom lub mieszkanie będzie niepowtarzalne i naprawdę będziesz z niego dumny.